Ricerca

Hrvatski jezik/Lingua croata

ETWINNING PROJEKTI  2021/2022

• -ČOV(J)EČICE

One su hrabre, vesele, otvorene, iskrene, zaigrane, drugačija a opet iste. One su ČOV(j)EČICE.
Učenici će kroz ovaj projekt upoznati ženske likove u lektirnim djelima i pričama. Čitajući književna djela, krenut će na putovanje s Pipi Dugom Čarapom, Heidi, Gitom i drugim malim ženama - ČOV(j)EČICAMA.
Tijekom projekta, učenike će se uvesti u svijet i život ženskih likova. Zajedničkim kreativnim aktivnostima omogućit će im se emotivni i društveni rast i napredak. Razvijati solidarnost, empatiju te prihvaćanje različitosti. Učenici će razvijati sliku o sebi, samopoštovanje i samopouzdanje, prepoznavanje, prihvaćanje i upravljanje svojim emocijama i ponašanjem. Učenici će promicati vrijednost dječjih prava.
Sudjelovat će u različitim zajedničkim interpretacijama priča, istraživačkim radovima, javnim nastupima, stvaralačkom pisanju te raspravama.

Niz videokonferencija, razgovori, razmjena ideja, upoznavnanje književnice Jasminke Petrović, obilježavanje Dana sigurnijeg interneta.

• KRALJEVI I KRALJICE DRAME2

O projektu

Ovim projektom učenici će se stvaralački izražavati prema vlastitim interesima, razvijati osobne potencijale, kreativno i kritičko mišljenje, surađivati s drugim školama. Kroz stvaralačke aktivnosti učenici će isprobati različite načine izrade lutaka, glumiti i pripovijedati. Jednostavnim lutkarskim igrama razvija se višestruka inteligencija djece. Suradnjom s drugim učenicima/školama, učenici će s lutkama upoznati razne dijelove Hrvatske i svijeta.

Učenici su razmijenlili lutkice, igrali scenske igre,  kvizove te razmijenili kreativne ideje.