Ispis statistike od 25. 1. 2013.

« Svibanj 2024 »

Progetto: IL MARE DEL FUTURO - MORE BUDUĆNOSTI
Autor: Marina Vekić, 26. 5. 2023.

Il 24.05. nella Scuola Periferica di Gallesano si sono svolti due laboratori per le classi inferiori sul tema Il MARE DEL FUTURO.

Il progetto è stato ideato dall'Istituto di oceanografia e pesca di Spalato ed è stato realizzato dallo dalla studiosa Daria Ezgeta.

L'obiettivo dei laboratori era sensibilizzare gli alunni sull'importanza del mare e dei suoi abitanti.

Il workshop si componeva di due parti, nella prima parte gli alunni hanno seguito una lezione sul mare e gli abitanti marini, e nella seconda parte hanno avuto l'opportunità di guardare attraverso un microscopio il plancton, le uova di pesce, le meduse, ecc. Hanno giocato un gioco per identificare gli abitanti del mare, di cosa si nutrono e come vivono; hanno scrutato e toccato vari tipi di conchiglie.

Dana 24.05. u Područnoj školi Galižana održale su se dvije radionice za niže razrede na temu MORE BUDUĆNOSTI.

Projekt je osmislio  Institut za oceanografiju i ribarstvo iz Splita,a provodila ga je znanstvenica dr.sc. Daria Ezgeta.

Cilj samih radionica je bio osvijestiti učenike od najranije dobi o važnosti mora i njegovih stanovnika i potaknuti kreativnost kod učenika.

Radionica se sastojala od dva dijela,u prvom dijelu su učenici poslušali predavanje o moru i morskim stanovnicima,a u drugom dijelu su imali prilike pogledati kroz vrlo osjetljiv mikroskop:plankton,riblja jajašca,meduzu itd. Igrali su igru prepoznavanja morskih stanovnika,čime se hrane i kako žive, pogledali su i dodirivali razne vrste školjaka.

Učenici su bili vrlo zainteresirani i iznenađeni saznanjima do nekog sljedećeg puta!

Priloženi dokumenti:
4.jpg (37.13 KB)